یکشنبه ۳۰ شهریور ۱۳۹۹ ۱۳:۱۸:۵۰ ساعت

مراجعات نمايندگان بيمه هاي خارجي به ايران براي سنجش زمينه هاي همكاري

رئيس كل بيمه مركزي از اعطاي مجوز به دو شركت معتبر اروپايي براي تأسيس دفتر ارتباطي بيمه در ايران خبر داد.
به گزارش اداره كل روابط عمومي بيمه مركزي جمهوري اسلامي ايران؛ محمد ابراهيم امين كه در آيين تجليل از نمايندگان برتر بيمه پارسيان سخن مي گفت، با اعلام اين مطلب افزود: اگر دولت تدبير و اميد بتواند بر مشكلات تحريم و روابط بين الملل كه چشم اندازهاي خوبي براي آن فراهم شده است فائق آيد، يكي از مهم ترين بخش هاي اقتصادي كه از نتايج اين ارتباط بهره مند خواهد شد، صنعت بيمه است.
رئيس كل بيمه مركزي گفت: ما در بيمه مركزي پس از توافقتامه ژنو با ترافيك درخواست ملاقات نمايندگان و بروكرهاي شركت هاي معتبر بيمه خارجي مواجه هستيم و بسياري از اين شركت ها براي سنجش زمينه هاي همكاري، نمايندگان خود را به ايران فرستاده اند.
وي تأكيد كرد شركت هاي بزرگ و معتبر اروپايي تمايل دارند زمينه هاي همكاري آينده را پي ريزي كنند و حتي بسياري ازآنها متقاضي تأسيس دفتر ارتياطي هستند و ما اخيراً به دو شركت معتبر اروپايي مجوز تأسيس دفتر ارتياطي در ايران را داده ايم.
محمدابراهيم امين گفت: اگر توافقتات ژنو تقريباً به يك نقطه ثبات برسد، بازار بيمه كشور از بخش هايي خواهد بود كه به سرعت درِ آن به روي همكاري هاي بين المللي گشوده خواهد شد و اين هشداري است براي صنعت بيمه كشور كه چنانچه زمينه براي حضور شركت هاي بيمه خارجي در ايران (مشاركت در مالكيت، مديريت يا بازاريابي) فراهم شود؛ طبيعتاً كارشناسان صنعت بيمه ايران بايدآمادگي بيشتري براي حضور در اين بازار رقابتي پرتحرك داشته باشند و اين امر انشاءالله ايران را به هاب منطقه در بيمه با پتانسيل هايي كه دارد، تبديل خواهد كرد.
رئيس كل بيمه مركزي خاطر نشان كرد رقابت در بازار جهاني و ايفاي نقش برجسته در آن مستلزم داشتن ابزارهاي كافي از جمله تسلط كامل به ITمرتبط با بيمه و زبان انگليسي است و به مديران عامل شركت هاي بيمه توصيه كرد كه زمينه آموزش هاي مرتبط را براي نيروها و كارشناسان شركت متبوع فراهم سازند.
وي افزود تربيت وآموزش نيروها از مهم ترين استراتژي هاي توسعة صنعت بيمه است و اگر معتقديم كه اين صنعت بايد نقشي موثرتر و مهم تر در اقتصاد ملي ايفا كند، لازم است نيروهاي فعال و با انگيزه را براي آينده آموزش دهيم و قطعاً مديران شركت هاي بيمه نيز به اين مساله توجه خواهند كرد.
محمدابراهيم امين نگاه به فعاليت هاي بيمه اي را يك نگاه دانش محور دانست و گفت: با اين نگاه ما مي توانيم خود را با شيوه ها و استانداردهايي كه در بازارهاي بيمة پيشرفتة دنيا رايج است، تطبيق دهيم و متناسب با جايگاه جمهوري اسلامي ايران و ميهن عزيزمان سهم خود را از اين فعاليت بدست بياوريم.
رئيس كل بيمه مركزي در بخش ديگري از سخنان خود، با اشاره به اينكه ۸۰ درصد بازار بيمه كشور توسط نمايندگان شناسايي و براي آن بيمه نامه صادر مي شود، نقش نمايندگان را در فروش بيمه يك نقش اساسي و در خط مقدم و حائز اهميت دانست و تأكيد كرد شركت هاي بيمه هم بايد متناسب با اين نقش، زحمات نمايندگان را جبران نمايند و امكانات سخت افزاري و نرم افزاري در اختيارآنان بگذارند و از ايشان همه جانبه حمايت كنند. وي گفت۴۰ هزار نماينده در بازار بيمة كشور فعاليت و با همديگر رقابت مي كنند و نمايندگاني در اين بازار موفق هستند كه شركت بيمه اي مقتدر و با مديريت و توانگري مالي مناسب بر سر آنها باشد.
محمد ابراهيم امين افزود صنعت بيمه كشور اگر مي خواهد سهم خود را در اقتصاد ملي از ۹/۱ درصد حداقل به۷ درصد ميانگين جهاني برساند، بايد در آداب و عُرف بيمه گري، در اطلاع رساني و تبليغات و بازاريابي و همچنين در نحوة برخورد با مشتري تجديد نظر نمايد. وي تأكيد كرد بر همین اساس نمايندگان بيمه بايد رفتار، برخورد و آدابي كه در هنگام بازاريابي و فروش بيمه بكار مي برند در زمان وقوع خسارت هم در كنار مشتري و بيمه گذار باشند و در پرداخت خسارت به او خوش برخورد، صميمي، صادقانه، عادلانه و با سرعت و بموقع عمل نمايند و اكثر اين توقع از آنهايي است كه ۸۰ درصد بازار را در دست دارند و در فروش بيمه نامه پيش قدم هستند.
رئیس کل بیمه مرکزی در پایان، عملکرد بیمه پارسیان، ترکیب نیروی انسانی و سهامداران و سطح کارشناسی این شرکت را از نقاط قوتی دانست که در این شرکت وجود دارد و می تواند در ارتقای آن موثر باشد و چشم انداز خوبی برای آینده شرکت فراهم کند.

تاریخ درج خبر:جمعه ۲۳ اسفند ۱۳۹۲

تماس با ما

آدرس:تهران-سعادت آباد-میدان کاج
ابتدای سرو غربی-نبش خیابان مروارید
ساختمان مرواریدسعادت-طبقه اول واحد 7

 تلفن :            22090863 

فکس :            89780221
 
پیام کوتاه :     3000670221

ایمیل :     info@saman221.ir

شماره واتساپ واحد صدور:

                  09102458395