شنبه ۲۹ شهریور ۱۳۹۹ ۱:۱۱:۱۸ ساعت

ایران سومین کشور در حق بیمه تولیدی

۱۰:۱۷

براساس آمار بیمه مرکزی که سهم کشورها از حق بیمه تولیدی منطقه چشم انداز در سال 91 منتشر شده، ایران پس از کشورهای فلسطین اشغالی و ترکیه قرار گرفته است.بر اساس آمار عملکرد شرکت های بیمه در سال ۱۳۹۱ که از سوی اداره تحلیل های آماری بیمه مرکزی تهیه شده است، شرکت های بیمه طی این مدت بیش از ۱۳۱ هزار میلیارد ریال حق بیمه تولید و ۷۸ هزار میلیارد ریال خسارت پرداخت کرده اند.
هرچند که طبق بررسی عملکرد سال ۱۳۹۱ شرکت های بیمه نسبت به مدت مشابه سال قبل نشان می دهد که شرکت های بیمه ۱۳۱ هزار و ۹۷ میلیارد ریال در سال ۱۳۹۱ حق بیمه تولید کرده اند که نسبت به مدت مشابه در سال قبل ۵۲.۳ درصد رشد داشته است اما ایران همچنان از فلسطین اشغالی و ترکیه عقب است، این درحالی است که درسالهای گذشته کشور عربستان از ترکیه جلوتر بود ولی ترکیه توانسته از این کشور در سال 2012 پیشی بگیرد.
طبق آمار سهم فلسطین اشغالی در تولید حق بیمه تولیدی منطقه چشم انداز 20.9 و سهم ترکیه 19.7 و سهم ایران 19.4 درصد بوده است و عربستان با تنزل رتبه سهم 9.9 درصدی را داشته که از کشور امارات که سهم 13 درصدی دارد عقب مانده است.
همچنین مصر با 3.3 درصد، پاکستان با 2.8 درصد، قزاقستان با 2.6 درصد و قطر با 2.4 درصد رتبه های ششم تا نهم را دارند و کشورهای دیگر منطقه بحرین، عمان، قبرس و کویت زیر دو درصد سهم به خود اختصاص داده اند.
بر اساس سند چشم‌انداز، ایران در پایان افق چشم‌انداز باید رتبه اول کشورهای خاورمیانه و شمال آفریقا (منا ) در صنعت بیمه باشد و ضریب نفوذی بالاتر از میانگین جهانی این شاخص را احراز کند.


تاریخ درج خبر:شنبه ۲۶ بهمن ۱۳۹۲

تماس با ما

آدرس:تهران-سعادت آباد-میدان کاج
ابتدای سرو غربی-نبش خیابان مروارید
ساختمان مرواریدسعادت-طبقه اول واحد 7

 تلفن :            22090863 

فکس :            89780221
 
پیام کوتاه :     3000670221

ایمیل :     info@saman221.ir

شماره واتساپ واحد صدور:

                  09102458395