شنبه ۲۹ شهریور ۱۳۹۹ ۴:۲۹:۲۹ ساعت

شرکت‌های بیمه در جایگاه خوب قرار گرفتند

پژوهشکده بیمه نتایج پژوهش سنجش میزان رضایت مشتریان از شرکت‌های بیمه را اعلام کرد.

بر اساس گزارش روابط عمومی پژوهشکده بیمه، در این پژوهش ده رشته بیمه‌ای در ۱۰ استان کشور مورد ارزیابی قرار گرفت و مشتریان نظرات خود را نسبت به خدمات شرکت‌های بیمه در جایگاه A یا خوب اعلام کردند.

بر پایه این گزارش، در این پژوهش علمی میزان رضایت مشتریان صنعت بیمه در ۵ گروه A+، A، B+، B،C طبقه‌بندی و میزان رضایت مشتریان بر اساس شاخص های مورد نظر از خدمات شرکت‌های بیمه در جایگاه خوب ارزیابی شد.

در این بررسی رشته‌های بیمه‌ای باربری، مهندسی، آتش‌سوزی، عمر، حوادث، درمان، مسئولیت، بیمه بدنه اتومبیل، شخص ثالث و سایر رشته‌های بیمه ارزیابی شد که به ترتیب رشته‌های باربری، مهندسی و آتش‌سوزی در بالاترین سطح رضایتمندی مشتریان قرار گرفت.

پژوهشکده بیمه اعلام کرد در نمودار مقایسه رضایت مشتریان از خدمات شرکت‌های بیمه در استان‌های تحت بررسی نیز، استان‌های تهران، خراسان رضوی و گیلان به ترتیب بیشترین سطح رضایتمندی مشتریان را به خود اختصاص دادند.

بر پایه این گزارش،‌ این پژوهش با روشی کاملاً علمی در خصوص آن دسته از شرکت‌های بیمه که تا سال ۱۳۹۰ حداقل یکسال از فعالیت بیمه‌ای آنان سپری شده بود صورت گرفته است.

پژوهشکده بیمه همچنین اعلام کرد طرح بررسی میزان رضایتمندی مشتریان از شرکت‌های بیمه هر ساله به صورت مستمر انجام خواهد شد و به نظر می‌رسد با بهبود خدمات این شرکت‌ها روند رو‌ به‌ رشد رضایت مشتریان از جایگاه خوب (A) به سمت عالی A+ ارتقا یابد.

گفتنی است در انجام این طرح پژوهشی نزدیک به ۲۰ پژوهشگر و ۱۳۰ پرسشگر در سراسر کشور همکاری داشتند و بیش از ۱۸۵ هزار نمونه به صورت تصادفی انتخاب و مورد بررسی قرار گرفتند

.

در نمودار مقایسه رضایت مشتریان از خدمات شرکت‌های بیمه‌ در استان‌های تحت بررسی، استان‌های تهران، خراسان رضوی و گیلان به ترتیب بیشترین سطح رضایتمندی مشتریان را به خود اختصاص دادند.

 
.

 

 
 
 
 وضعیت شرکت های بررسی شده به ترتیب حروف الفبا

 

تاریخ درج خبر:جمعه ۵ مهر ۱۳۹۲

تماس با ما

آدرس:تهران-سعادت آباد-میدان کاج
ابتدای سرو غربی-نبش خیابان مروارید
ساختمان مرواریدسعادت-طبقه اول واحد 7

 تلفن :            22090863 

فکس :            89780221
 
پیام کوتاه :     3000670221

ایمیل :     info@saman221.ir

شماره واتساپ واحد صدور:

                  09102458395