شنبه ۲۹ شهریور ۱۳۹۹ ۳:۳۹:۱۴ ساعت

صدور بیمه نامه شخص ثالث باید راننده محور باشد

رییس سندیکای بیمه گران ایران گفت: حق بیمه شخص ثالث باید براساس خودرو سالم و میزان پرخطر یا کم خطر بودن رانندگان تعیین شود، برهمین اساس ستاد معاینه فنی خودرو با سندیکای بیمه مذاکراتی انجام داده تا شرکت‌های بیمه قبل از صدور بیمه نامه از صحت سلامت خودرو مطلع شوند.

غلامرضا تاجگردون - نماینده مجلس شورای اسلامی - در گفت‌وگو با خبرنگار بانک و بیمه خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، با بیان اینکه ریسک خسارت را می‌توان با خودرو سالم و راننده کم خطر پایین آورد،‌ گفت: در قانون بیمه شخص ثالث فعلی متاسفانه توجهی به این موضوع نشده و بدون توجه به سلامت خودرو و میزان خطرآفرین بودن راننده بیمه نامه صادر می‌شود.

وی اظهار کرد: اینکه ستاد معاینه فنی به دنبال هماهنگی است تا خودروها از نظر سلامت ترمز و مشکلات فنی قبل از بیمه شدن چک شود، اتفاق و فکر خوبی است، ‌اما بخشی از مشکل ما آن است در خارج از کشور هم ماشین خوب است هم افراد پر ریسک و افراد کم ریسک جایگاهشان مشخص است اما در قانون بیمه اصلا توجه نکردند.

وی با بیان اینکه لازم است صدور بیمه نامه راننده محور باشد، خاطرنشان کرد: در حال حاضر یک طرح و یک لایحه درباره اصلاح قانون اجباری بیمه شخص ثالث وسایل نقلیه موتوری در مجلس و دولت تهیه شده است که هر دو از یک مسیر کارشناسی عبور کرده و شبیه هم هستند اما به دلیل آنکه ممکن بود فرآیند آمدن لایحه به مجلس طولانی تر باشد،‌ ما نیز طرح را تقدیم مجلس کردیم.

وی افزود: با توجه به پایان مهلت پنج‌ساله آزمایشی این قانون لازم است که هرچه سریعتر طرح و یا لایحه در صحن علنی بررسی و تصویب شود برهمین اساس هم طرحی که اسفندماه سال گذشته اعلام وصول شده به کمیسیون اقتصادی محول شد و باید کمیته تشکیل داده و در مدت یک ماه این طرح را جهت بررسی در صحن علنی آماده کنند.

وی یادآور شد که شاکله اصلی طرح مذکور همان قانون فعلی است و تنها اصلاحاتی در ضعف امور اجرایی قانون فعلی دیده شده و درباره تعهدادت، دین، خرید و یک سری رفت و برگشت‌های بین بیمه مرکزی و شرکت‌های بیمه است.


تاریخ درج خبر:جمعه ۵ مهر ۱۳۹۲

تماس با ما

آدرس:تهران-سعادت آباد-میدان کاج
ابتدای سرو غربی-نبش خیابان مروارید
ساختمان مرواریدسعادت-طبقه اول واحد 7

 تلفن :            22090863 

فکس :            89780221
 
پیام کوتاه :     3000670221

ایمیل :     info@saman221.ir

شماره واتساپ واحد صدور:

                  09102458395