سه شنبه ۱ مهر ۱۳۹۹ ۱۲:۱۳:۴۰ ساعت

بیمه راهی مطمئن برای حفظ تجارت های کوچک

بهره مندی از پوشش های تجاری می تواند از نابودی شرکت های تجاری کوچک و متوسط جلوگیری کند.


به گزارش سایت تخصصی صنعت بیمه به نقل از لایو اینشورنس، زمانی که تجارت کوچکی با حادثه ای بزرگ رو به رو می شود، از سرگرفتن فعالیت ها در نخستین فرصت و یا تعطیل شدن آن به صورت کامل، تنها نشانگر تفاوت در سیاست هاست.


طبق گزارش موسسه بیمه "تجارت و امنیت"، از هر چهار تجارت کوچک تنها یکی پس از وقوع بلایای طبیعی به صورت کامل از بین می رود.


وقوع بلایای طبیعی به ویژه در جهان در حال توسعه، کشورها را به سمت فقر و بحران اقتصادی می کشاند و در این مسیر همکاری عظیم و بلندمدت بین شرکت های بیمه و دولت ها می تواند مقیاس بلایا و تاثیرات منفی آن را بر اقتصاد کاهش دهد.


شرکت بیمه "لویدز لندن" بزرگترین شرکت بیمه در جهان، با انتشار بیانیه ای اعلام کرد که جهان پس از حوادث طبیعی در سال‌ های اخیر مورد ضرب و شتم آشكار قرار گرفته و شكافی جدی بین هزینه‌ های اقتصادی و بلایای طبیعی در صنعت بیمه به وجود آمده است.


لویدز در ادامه آورده است که در مجموع سالانه مبلغ ۱۶۸ میلیارد دلار از زیان‌ های واقعی اقتصادی در صنعت بیمه ناشی از بلایای طبیعی در سراسر جهان است. در سال گذشته میلادی زلزله، سیل، توفان، سونامی و سایر بلایای طبیعی منجر به پرداخت‌ های خسارتی بیش از ۱۱۶ میلیارد دلار شد؛ به عنوان مثال در ژاپن، به تنهایی ۳۵ میلیارد دلار از حدود ۲۱۰ میلیارد دلار كل حق بیمه دریافتی بابت خسارت وارده از زمین ‌لرزه و سونامی پرداخت شده است.


به دنبال وقوع توفان های مکرر به ویژه توفان سندی در آمریکا، صاحبان تجارت های کوچک قبل از وقوع هر رویداد فاجعه آمیز دیگری به فکر توسعه پوشش های بیمه ای خود افتاده اند. داشتن پوشش های کافی برای این دسته از تجارت ها، نوعی تضمین به شمار می رود و مدیران با اعتماد بیشتری به گسترش تجارت های خود می اندیشند.


در این گزارش همچنین آمده است که هرگاه سخن از کاهش بلایا و برنامه های بازسازی می شود، تمامی افکار به سمت بیمه متمایل می شود. اما انتخاب بیمه مناسب نیز از اهمیت ویژه ای برخوردار است.


بنابراین باید گفت که سریعترین و بهترین مسیر برای بازیابی تجارت پس از وقوع فاجعه ای طبیعی، آن است که شما مطمئن شده باشید از پوشش بیمه ای کافی برای کاهش خسارت ها برخوردارید.


در این گزارش به مدیران پیشنهاد شده است که با نمایندگی بیمه خود درباره نیازهای تجاری صحبت کنند چراکه این مسئله می تواند در هنگام وقوع خطر بهترین کمک برای آنان باشد.


تاریخ درج خبر:سه شنبه ۲ مهر ۱۳۹۲

تماس با ما

آدرس:تهران-سعادت آباد-میدان کاج
ابتدای سرو غربی-نبش خیابان مروارید
ساختمان مرواریدسعادت-طبقه اول واحد 7

 تلفن :            22090863 

فکس :            89780221
 
پیام کوتاه :     3000670221

ایمیل :     info@saman221.ir

شماره واتساپ واحد صدور:

                  09102458395