سه شنبه ۱ مهر ۱۳۹۹ ۱۲:۳۹:۱۱ ساعت

رييس كل بيمه مركزي: مردم بايد از وضعيت توانگري شركت هاي بيمه باخبر شوند

محمد ابراهيم امين، صبح امروز طي نشستي با خبرنگاران رسانه هاي گروهي ضمن اطلاع رساني در خصوص همايش بيمه و توسعه در ۱۳ آذرماه، آخرين عملكرد و دستاوردهاي بيمه مركزي را تشريح كرد.

به گزارش اداره كل روابط عمومي بيمه مركزي، در اين نشست كه با حضور خبرنگاران رسانه هاي مكتوب، خبرگزاري ها، سايت هاي خبري و نمايندگان رسانه ملي برگزار شد، رييس كل بيمه مركزي از لزوم برقراري انضباط در صنعت بيمه سخن گفت و افزود: براي برقراري انضباط در بازار بيمه كشور بايد تمامي اركان صنعت بيمه نظم پذير باشند و در چارچوب ها و اصول بيمه گري حركت كنند.
وي تصريح كرد: بيمه مركزي به عنوان يك نهاد حاكميتي، ماموريت دارد تا با نظارت دقيق بر فعاليت هاي بيمه گري، امكان رقابت پذيري تمامي شركت هاي بيمه را فراهم كند.
امين به ضرورت بازنگري در برخي آيين نامه ها و قوانين بيمه اي تاكيد كرد و گفت: ما اعتقاد داريم بايد در ارزيابي ريسك ها، عوامل مختلف تأثيرگذار شناسايي شود و بيمه گذاران از مجلس مي خواهند كه به آنان اجازه ارزيابي ريسك داده شود تا كار در مجراي تخصصي دنبال شود.
رييس كل بيمه مركزي از نتايج مطالعات تطبيقي مربوط به موضوع چگونگي ارزيابي ريسك حوادث رانندگي و حق بيمه شخص ثالث در كشورهاي مختلف خبر داد و گفت: عامل انساني و ويژگي هاي خودرو در وقوع حادثه نقش مهمي دارند و بايد در برآورد حق بيمه لحاظ شوند كه البته اصلاحيه اين قانون توسط نمايندگان مجلس شوراي اسلامي در حال بررسي است.
وي در پاسخ خبرنگاري كه در خصوص آخرين وضعيت بيمه سرمايه هاي كشور پرسيده بود، خاطرنشان كرد: صنعت بيمه هر ريسك بيمه پذيري را تحت پوشش قرار مي دهد اما بايد احتمال وقوع يك ريسك بين عدد صفر و صد باشد تا شركت بيمه بتواند هزينه هاي مربوط به آن را تحمل كند.
وي با ابراز خرسندي از پوشش بيمه اي سرمايه هاي عظيم كشور به نقش و اهميت نمايندگان بيمه اشاره كرد و گفت: ما نمايندگان بيمه را سربازان خط مقدم اين صنعت مي دانيم و اعتقاد داريم بايد نظامات شركت هاي بيمه به گونه اي باشد كه ضمن حمايت از آنان در بازاريابي و فروش و پرداخت كارمزد به آنها به دعاوي آنها نيز رسيدگي و با تخلفات آنها برخورد شود.
امين تصريح كرد: نمايندگان بيمه نبايد از سر ناچاري و بيكاري به اين حرفه وارد شوند چرا كه براي ايفاي وظيفه در اين مسئوليت خطير، دانش فني، هوش و ذكاوت و درك و تسلط بر امور بيمه گري اهميت بسياري دارد.
وي از تشديد نظارت بيمه مركزي بر فرايند بيمه گري شركت ها خبر داد و تصريح كرد: وظيفه نهاد حاكميتي اين است كه مردم را از آخرين وضعيت شركت هاي بيمه و رتبه توانگري آنها با خبر كند و همچنين با نظارت بر مقوله توانمندي مديران ارشد و فني شركت هاي بيمه از صلاحيت آنان براي تصدي مسئوليت خود مطمئن شود.
رييس كل بيمه مركزي با تاكيد بر لزوم ايجاد فضاي رضايت حداكثري براي بيمه گذاران اعلام كرد: تمامي شكايات بيمه گذاران بسته به ماهيت آن ظرف مدت يك ماه رسيدگي مي شود و شكات پاسخ شفاف و مستدلي دريافت خواهند كرد.
امين به صراحت گفت: بيمه مركزي در اعلام ذخاير شركت هاي بيمه شفاف عمل مي كند و هيچ محدوديتي را نمي پذيرد و در خصوص حساب سازي احتمالي شركت ها به هيچ عنوان اغماض نخواهد كرد.
رييس كل بيمه مركزي بر لزوم نظام جامع مديريتي در صنعت بيمه تاكيد كرد و گفت: برخي از شركت ها در زمينه توانگري مالي مشكلي ندارند اما گاه ضعف مديريتي سبب مي شود كه حقوق بيمه گذاران با آسيب هايي روبرو شود.
گفتني است محمد ابراهيم امين در اين نشست همچنين به سوالات متعدد خبرنگاران با محورهاي گوناگون نظير شرايط ورود بيمه گران خارجي، آخرين وضعيت تاسيس شركت هاي بيمه داخلي، موضوع محدوديت هاي ايجاد شده براي يكي از شركت هاي بيمه و مساله تخفيفات در شركت هاي بيمه، پاسخ داد.


تاریخ درج خبر:شنبه ۱۵ آذر ۱۳۹۳

تماس با ما

آدرس:تهران-سعادت آباد-میدان کاج
ابتدای سرو غربی-نبش خیابان مروارید
ساختمان مرواریدسعادت-طبقه اول واحد 7

 تلفن :            22090863 

فکس :            89780221
 
پیام کوتاه :     3000670221

ایمیل :     info@saman221.ir

شماره واتساپ واحد صدور:

                  09102458395