یکشنبه ۳۰ شهریور ۱۳۹۹ ۱۳:۱۳:۵۴ ساعت

تصویب کلیات "بیمه ثالث" در کمیسیون اقتصادی

ندیمی در گفت‌وگو با خبرنگار پارلمانی خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، اظهار کرد: در جلسه امروز گزارش کارگروه ویژه بررسی طرح دائمی شدن قانون اصلاح قانون بیمه اجباری مسوولیت مدنی دارندگان وسایل نقلیه موتوری (بیمه شخص ثالث) قرائت و در مورد کلیات طرح بحث و تبادل نظر شد.

او افزود: تعدادی از کارشناسان، تغییر نظام بیمه شخص ثالث از خودرو محور به راننده محور را پیشنهاد دادند، اما کارگروه تشکیل شده در کمیسیون اقتصادی این موضوع را به صلاح ندانسته و معتقد است باید به گونه عمل کرد که تمام خسارت پرداخت شده به اشخاص ثالث زیان دیده، از این طریق پوشش داده شود. یکی دیگر از آسیب‌های نظام بیمه شخص ثالث، اختصاص درصدی از حق بیمه دریافتی توسط شرکت‌های بیمه به نیروی انتظامی است که طبیعتا پرداخت این عوارض، افزایش حق بیمه را به همراه دارد، اما رابطه سیستماتیک در این بین وجود نداشت و نظر بر این بود که یا عوارض تنها از رانندگان متخلف دریافت شود و یا ارتباط نظام‌مندی بین دریافتی نیروی انتظامی و اثر بخشی آن در کاهش تخلفات رانندگی صورت گیرد.

نماینده مردم لاهیجان در پایان تصریح کرد: جزییات این طرح در جلسات آینده کمیسیون مورد بررسی قرار می‌گیرد تا پس از تصویب نهایی در نوبت رسیدگی در جلسات علنی قرار داده ش


تاریخ درج خبر:پنج شنبه ۲۹ آبان ۱۳۹۳

تماس با ما

آدرس:تهران-سعادت آباد-میدان کاج
ابتدای سرو غربی-نبش خیابان مروارید
ساختمان مرواریدسعادت-طبقه اول واحد 7

 تلفن :            22090863 

فکس :            89780221
 
پیام کوتاه :     3000670221

ایمیل :     info@saman221.ir

شماره واتساپ واحد صدور:

                  09102458395