سه شنبه ۱ مهر ۱۳۹۹ ۱۰:۳۲:۵۳ ساعت

گروه مالی سامان

گروه مالی سامان

گروه مالی سامانبیمه سامان:

شركت بيمه سامان در تاریخ 1383/11/27 به منظور ارائه خدمات بیمه های بازرگانی در رشته بيمه‌هاي اموال، مسئوليت و اشخاص با سرمايه 200 ميليارد ريالي منقسم به 200 ميليون سهم با ارزش اسمي يك هزار ريالي در سازمان ثبت شرکتها با شماره ثبت 241059 ثبت شد و در تاریخ 1383/12/11مجوز فعاليت خود را در رشته های زندگی ، غیر زندگی و بیمه های اتكايي از بيمه مركزي دریافت نمود و به‌ عنوان ششمين عضو گروه مالی سامان فعاليت خود را آغاز کرد.

گروه مالی سامانبانک سامان:

بانک سامان به عنوان سومين بانک خصوصي کشور و اولين عضو گروه مالي سامان، تحت نظارت بانک مرکزي مرداد ماه 1381 با پيشينه اولين موسسه مالي و اعتباري کشور و با سرمايه اوليه 200ميليارد ريال آغاز به کار کرد. از شروع فعاليت با توجه به نياز مبرم کشور به تحول در زمينه صنعت بانکداري از سيستم بانکداري سنتي به بانکداري مدرن، ارائه خدمات بانکداري الکترونيکي را سرلوحه فعاليت بانکي خود قرار داده و در حال حاضر با سرمايه 4000ميليارد ريال، در کنار خدمات بانکداري رايج براي اولين بار در کشور در زمينه ارائه سرويسهاي بانکداري الکترونيکي چون سامان کارت، اينترنت بانک، موبايل بانک، تلفن بانک و ارائه سيستمهاي on- line بانکي گام برداشت.

 

گروه مالی سامانپرداخت الکترونیک سامان:

شرکت پرداخت الکترونيک سامان با مشارکت بانک سامان و با هدف ارائه خدمات پرداخت الکترونيک، با تمرکز بر دو حوزه خدمات کارت و ايجاد شبکه فراگير پذيرندگان کارت در سال 1382 تاسيس گرديد. اين شرکت با در اختيار داشتن امکانات سخت افزاري ونرم افزاري پيشرفته و بهره مندي از نيروهاي متخصص و مجرب توانست به عنوان اولين( payment service provider) PSP) رسمي کشور مجوز فعاليت خود را از بانک مرکزي جمهوري اسلامي ايران در سال 1383 دريافت نمايد. ماموريت ما ارائه خدمات پرداخت الکترونيک، با بالاترين کيفيت و ساده ترين کاربري، به صاحبان کسب و کار، شرکت ها، سازمانها ، دارندگان و پذيرندگان کارت در ايران است.

 

گروه مالی سامانکارگزاری بانک سامان:

شرکت کارگزاری بانک سامان جزء قدیمی ترین شرکت های کارگزاران ایران محسوب می شود. با شروع فعالیت بورس سهام در ایران، جناب آقای محمود کریشچی به عنوان شخصیت حقیقی فعالیت خود را از سال 1346 شمسی در بورس اوراق بهادار تهران شروع نمودند.در خرداد سال 1372 شمسی شرکت کارگزاری کریشچی ( سهامی خاص ) به عنوان اولین شرکت کارگزاری ایران تاسیس شد ، و سالها به عنوان یکی از برترین شرکتهای کارگزاری به فعالیت خود ادامه داد. در سال 1382 بخشی از سهام شرکت کارگزاری کریشچی به بانک سامان واگذار و نام شرکت نیز به " شرکت کارگزاری بانک سامان " تغییر یافت . از مهمترین فعالیت های شرکت می توان به خرید و فروش اوراق بهادار پذیرفته شده در بورس اوراق بهادار، خرید و فروش سهام به صورت اینترنتی، اداره امور سرمایه گذاری ها، ارائه تحلیل ها ی هفتگی بازار سرمایه، تحلیل شرکت های برگزیده و ارائه آن به مشتریان شرکت کارگزاری بانک سامان، اخذ گواهینامه ISO ، گسترش معاملات اینترنتی خرید و فروش سهام از طریق شعب برگزیده بانک سامان اشاره کرد.

 

گروه مالی ساماناعتبار سنجی ایرانیان

در شهريورماه سال 1383 با سرمايه گذاري بانك سامان سهام و بخش خصوصي با سرمايه 100 ميليارد ريال به ثبت رسيد و فعاليت خود را به عنوان شركت سهامي خاص آغاز نمود. براساس تصميم سهامداران، جناب آقاي پرويز گلستاني به عنوان مدير عامل شركت سرمايه گذاري منصوب گرديدند. هدف از تاسيس شركت سرمايه گذاري بانك سامان انجام امور ساختماني از جمله احداث ساختمان، تجاري و مسكوني، ليزينگ تجهيزات و ماشين آلات و وسايل نقليه و لوازم پزشكي، فعاليتهاي بازرگاني، سرمايه گذاري در سهام شركتها از جمله سهام شركتهاي پذيرفته شده در بورس مي باشد.

 

گروه مالی سامانشرکت صرافی سامان:

در پایان دهه شصت در کشورمان تأسیس صرافی مجاز توسط اشخاص حقیقی به صورت تضامنی در قالب مصوّبات شورای پول و اعتبار آغاز شد. بخشی از فعّالیت های بانک مرکزی نظیر سهولت انجام مداخلات در بازار ارز و محدودیت ارائه خدمات ارزی از جانب بانک ها نقش صرافی ها را بیش از پیش آشکارکرد. بانک سامان اولین تاسیس کننده صرافی در میان بانک های خصوصی کشور می باشد. شرکت صرافی سامان درآبان ماه سال 1383 عملیات صرافی را آغاز نمود.مبادرت به خرید و فروش انواع پول های خارجی ( اسکناس - حواله ) و مسکوکات طلا و نقره طبق دستورالعمل ها و مقررات ابلاغی از فعّالیت های صرافی به شمار می رود. شرکت صرافی سامان در راستای توسعه فعّالیت ها و به دلیل استقبال متقاضیان دریافت خدمات از صرافی های رسمی و افزایش حجم معاملات با بهره گیری از خدمات بانکداری الکترونیک جهت جلوگیری از مخاطرات حمل پول و خطرات ناشی از آن کلیّه شعب تحت پوشش خود را به سامانه دریافت وجه (POS ) ویژه دارندگان کارت های بانکی به منظور ارائه خدمات ( فروش ارز و سکه ) تجهیز و راه اندازی نمود .

 

گروه مالی سامانپردازشگران سامان:

شرکت كارت ايران‌خودرو به سهامداري شركت تهيه و توزيع قطعات و لوازم يدكي (ايساكو) و بانك سامان، در سال 1384 تأسیس و با هـدف ارتقا خدمات‌ پس ‌از فروش به مشتريان گروه صنعتي ايران ‌خودرو و جلب اعتماد آنان، موفق به اخذ مجوز اصولي بعنوان مؤسسه ارائه دهنده خدمات پرداخت (PSP)از بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران گردید. اين شركت اقدام به صدور كارت هوشمند خودرو براي كليه خودروهاي سواري اين گروه صنعتي و نصب دستگاههای پایانه فروش (POS) درتمام نمايندگي‌هاي ايران‌خودرو نموده است. اين كارت در حوزه‌هاي مختلفي از قبيل پرداخت، شناسايي خودرو، رديابي قطعات، ارائه خدمات گارانتي و امداد، بيمه، ليزينگ و... كاربرد دارد. طبـق برنامه‌ریـزی‌های انجام شده، شـرکت کارت ايران‌خودرو به عنوان متولي امر، کلیه خودروهای سواري ایران خودرو را تحت پوشش صدورکارت هوشمند قرار خواهد داد .خدمات مالی مبتنی بر کارت هوشمند خودرو نيز از طريق پيش‌بيني یک حساب بانکی متصل به هر کارت در یکی از بانک های کشور پیش بینی شده است. بدین ترتیب، کارت هوشمند خودرو به منزله ی یک کارت بانکی نيز خواهد بود.

گروه مالی سامان ارتباطات ماهواره‌اي سامان:

در بهمن ماه سال 1383 به دنبال اعلام فراخوان وزارت ارتباطات و فناوري اطلاعات جهت واگذاري ارتباطات ماهواره‌اي كشور به بخش خصوصي با مشاركت شركت ارتباطات فراگستر(سهامي خاص)، شركت هايكارت كيش(سهامي خاص)، بانك سامان و شركت افرانت (سهامي خاص) تاسيس گرديد. اين شركت انحصاراً در زمينه ارتباطات ماهواره‌اي فعاليت داشته و يكي از پنج شركت منتخب وداراي مجوز در كشور مي‌باشد. با گذشت حدود 2 سال از تاسيس شرکت گروه ارتباطات ماهواره اي سامان، اين شرکت موفق به نصب و راه اندازي چهار HUB در داخل ايران و بيش از 600 ايستگاه ماهواره اي شده است.

 

گروه مالی سامانآفتاب تجارت سامان:

اين شرکت در سال ۱۳۹۰ با سرمايه‌ای معادل ۱۰۰ ميليون ريال با هدف ساماندهی و پوشش تمامی نيروهای خدماتی مورد نياز بانک به ثبت رسيد. بر اساس مصوبات بعدی هيئت‌مديره‌ی محترم بانک سامان، پوشش بخشی از نيازهای پشتيبانی بانک شامل امور فنی، تعميرات، نگهداری و تأسيسات شعب نيز برعهده‌ی شرکت خدماتی آفتاب تجارت سامان گذارده شد. درحال حاضر حدود ۱۵ درصد از مالکيت و تعداد ۱۰۰،۰۰۰ سهم از سهام اين شرکت به بانک سامان تعلق دارد. دوست گرامی وب‌سايت اين شرکت دردست راه‌اندازی است. جهت کسب اطلاعات بيشتر با شماره‌ تلفن‌های ۷۷۹۱۰۱۱۹-۰۲۱ و ۷۷۹۱۷۱۳۱-۰۲۱ تماس حاصل فرماييد.

تماس با ما

آدرس:تهران-سعادت آباد-میدان کاج
ابتدای سرو غربی-نبش خیابان مروارید
ساختمان مرواریدسعادت-طبقه اول واحد 7

 تلفن :            22090863 

فکس :            89780221
 
پیام کوتاه :     3000670221

ایمیل :     info@saman221.ir

شماره واتساپ واحد صدور:

                  09102458395