دوشنبه ۱۱ فروردین ۱۳۹۹ ۵:۲۹:۴۵ ساعت

بیمه های خاص - بیمه سامان

بیمه های خاص


بسیاری از پوشش های بیمه را می توان متناسب با نیاز و خواست بیمه گذاران طراحی نمود برای برخی از انواع پوشش های بیمه ای تقاضای انبوه در سطح جامعه وجود ندارد بلكه این پوشش ها برای مشاغل خاص ، با نیازها و محدودیتهای خاصی موضوعیت دارد .

برخی از انواع متداول این نوع پوشش های بیمه ای را به شرح ذیل می توان برشمرد :

 

بیمه تضمین کیفیت ساختمان
( بیمه عیوب اساسی و پنهان ساختمانهای مسکونی )

بیمه تضمین کیفیت ساختمان ( بیمه نامه عیوب اساسی و پنهان ساختمان ) بیمه ای است که برای حمایت از استفاده کنندگان و خریداران ساختمانها که سرمایه زندگی خود را بابت خرید منزل و سرپناه هزینه میکنند طراحی و ارائه گردیده است و عیوب اساسی و پنهان ساخمان را در طی مدت قرارداد که حداکثر 10 سال میباشد تحت پوشش قرار میدهد.
این بیمه از طریق اعمال نظارت شرکت بیمه توسط شرکت های بیمه فنی امر کنترل ساخت و ساز انجام می شود و در نهایت گواهی بیمه صادرمی شود.
هزینه بیمه کیفیت ساختمان به علت اینکه بسیار ناچیز است در افزایش قیمت مسکن هیچ تاثیری نخواهد داشت ، بلکه با افزایش طول عمر ساختمان ، کاهش قیمت ها را نیز موجب می شود .
پوشش بیمه ای زمانی قطعی می شود که گواهی کنترل کیفیت برای مواد و مصالح ساختمانی صادر شود که بدین ترتیب در 2 سال اول کلیه عیوبی که در اثر نقص اجرا پدید می آیند و نیزعیوب غیراستاندارد تحت پوشش بیمه قرارمی گیرند ضمن آنکه از 3 تا 10 سال سازه های جانبی تحت پوشش قرارمی گیرند.
با صدور گواهی ساخت توسط بیمه گردرحقیقت شناسنامه کیفی برای ساختمان صادرشده است. بنابراین بنگاه های اقتصادی برگه کیفیت ساخت را ملاک معامله قرار خواهندداد.
این بیمه هرگونه خسارت وارد به سازه‌های اصلی و جانبی ساختمان ناشی از طراحی غلط (خلاف استانداردها، قوانین و مقررات، انجام محاسبات نادرست و ...)، مواد یا مصالح معیوب و اجرای نادرست کار (اجرای ضعیف یا نادرست توسط پیمانکار یا مجری در بخشهای استراکچرال، مکانیکال یا الکتریکال) که درطی اعتبار بیمه‌نامه به بیمه‌گر اعلام میشود و در زمان اتمام عملیات ساختمانی و ابلاغ گزارش تأیید بازرس فنی بیمه‌گر، آشکار نشده باشد بشرح زیر:
این بیمه نامه جهت ساختمانهای مسکونی، اداری و تجاری بگونه‌ای که برای هر سازه مثلاً یک برج یک بیمه‌نامه واحد صادر میشود.
برای پروژه‌های انبوه‌سازی که از چندین بلوک ساختمانی تشکیل گردیده میتوان یک بیمه‌نامه واحد صادر نمود اما ازآنجاییکه در پایان بیمه‌نامه‌ها به ذینفعان (مالکین ساختمانها) تحویل داده میشود بهتر است برای هر بلوک یک بیمه‌نامه مجزا صادر گردد.

 

بیمه عدم النفع ( وقفه در تولید )
بیمه عدم النفع بیمه سامان پوششی است که سود ناخالص مورد انتظار برای دوره بازسازی و توقف تولید ناشی از حادثه تحت پوشش را طبق شرایط قرارداد ، پرداخت می کند .
بیمه نامه عدم النفع به تبع پوشش بیمه آتش سوزی و یا شکست ماشین آلات ، یا هر نوع بیمه نامه دیگری که اموال مورد بیمه شکست ماشین آلات ، یا هر نوع بیمه نامه دیگری که اموال مورد بیمه را در قبال خسارت های مستقیم تحت پوشش قرار داده باشد ، توسط نمایندگی رسمی بیمه سامان - کد 221 نائینی ؛ صادر می شود .
وقوع هر یک از خطرات تحت پوشش
بیمه آتش‌سوزی (آتش‌سوزی، انفجار، زلزله، سیل و ...) یا بیمه شکست ماشین‌آلات، در مراکز تولیدی و صنعتی، علاوه بر خسارت‌های مستقیمی که در قالب بیمه‌نامه‌های یاد شده قابل جبران می‌باشد تبعاتی نیز دارد که بیمه آتش‌سوزی یا بیمه شکست ماشین‌آلات قادر به جبران آنها نیستند.
تولید در محل کارخانه یا تعدادی از واحدهای تولیدی خسارت دیده، تا زمان بازسازی کامل اقلام آسیب‌دیده متوقف می‌شود و لطمه‌هایی جبران‌ناپذیر به بنیه مالی و اقتصادی واحد خسارت دیده وارد می‌کند.
بیمه عدم‌النفع بیمه سامان پوششی است که سود ناخالص مورد انتظار برای دوره بازسازی و توقف تولید ناشی از حادثه تحت پوشش را طبق شرایط قرارداد، پرداخت می‌کند.
بیمه‌نامه عدم‌النفع به تبع پوشش بیمه آتش‌سوزی و یا بیمه شکست ماشین‌آلات، یا هرنوع بیمه‌نامه دیگری که اموال مورد بیمه را در قبال خسارتهای مستقیم، تحت پوشش قرار داده باشد، صادر می‌شود.
به یاد داشته باشیم که شفافیت حساب‌ها و دفترهای مالی
بیمه‌گذار، مهمترین عامل مؤثر در ارزیابی ریسک بیمه عدم‌النفع می‌باشد.

 

·بيمه پول:

در صفحات حوادث روزنامه‌ها، مردم به‌طور مداوم در جريان برخي سرقت‌ها از بانك ها و مؤسسات مالي و تجاري و يا نابود شدن پول و اوراق بهادار اشخاص در اثر حوادث در زمان جابه‌جايي آنها قرار مي‌گيرند.

بيمه پول، بانك‌ها، مؤسسات اعتباري، صندوق‌هاي قرض‌الحسنه و همچنين ديگر مؤسسات مالي، توليدي و تجاري را كه فعاليت آنها مستلزم نگهداري و جابه‌جايي وجوه نقد (سكه، اسكناس، چك تضمين شده يا چك مسافرتي) مي‌باشد را تحت پوشش خود قرار مي‌دهد.

بيمه سامان ، با صدور بيمه‌نامه پول، تعهد مي‌كند زيان‌هايي را كه بر اثر بروز سرقت (مسلحانه و يا با اعمال زور) و يا در اثر حادثه (آتش‌سوزي، انفجار، سيل و ...) به پول موجود در بانك‌ها و مؤسسات و يا در حال جابه‌جايي وارد شود، براساس شرايط بيمه‌نامه جبران كند.

بيمه سامان، با صدور بيمه‌نامه پول در صندوق و پول در راه، آرامش خاطر را براي مديران بانك‌ها و مؤسسات و مشتريان آنها (صاحبان اصلي وجوه) فراهم مي‌كند.

انواع بیمه پول شرکت بیمه سامان عبارت است از:

·بیمه پول در صندوق: در این نوع بیمه، پول ( اسکناس و مسکوکات، وجوه ارزی، چک پول، تراول و یا سایر وجوه مملکتی) موجود در صندوق و خزانه بانکها، موسسات اعتباری و شرکتها تا زمانی که در خزانه یا صندوق نگهداری مس­شوند و در مقابل خطرات سرقب با شکست حرز،آتش سوزی، انفجار و صاعقه تحت پوشش بیمه قرار می­گیرند،

·بیمه پول در گردش: در این بیمه، تمامی وجوهات اشاره شده در بند پول در صندوق در زمان نقل و انتقال فیزیکی از یک نقطه به نقاط دیگر در برابر در برابر خطر سرقط اعم از مسلحانه و همراه با جبر و عن تحت پوشش قرار می­گیرد،

بیمه سامان، با صدور بیمه­نامه پول در صندوق و پول در گردش، آرامش خاطر را برای مدیران بانکها و موسسات و مشتریان آنها فراهم می­آورد.

 

·بيمه اعتباري:

مؤسسات و شركت‌هايي كه به مشتريان خود وام يا اعتبار مي‌دهند و يا كالا و خدمات را اقساطي مي‌فروشند، با وجود آنكه از مشتريان وثيقه مي‌گيرند، اما باز هم با ريسك وصول نشدن مطالبات خود، يا خسارت ناشي از تأخير در وصول آن روبه‌رو هستند. براي جبران اين خسارت، بيمه‌هاي اعتباري اين ريسك‌ها را پوشش مي‌دهند.

شركت بيمه سامان با ارائه بيمه‌هاي اعتباري، ريسك عدم وصول يا تأخير در وصول مطالبات را كاهش مي‌دهد. بيمه سامان همينطور پيگيري براي وصول و بازيافت مطالبات سوخت شده را برعهده مي‌گيرد و موجب كاهش هزينه‌هاي حقوقي و قضايي مؤسسات مالي و اعتباردهندگان و فروشندگان كالا و خدمات اقساطي مي‌شود.

به خاطر داشته باشيد :

·در بيمه‌هاي اعتباري، اعتباردهنده (كه با ريسك عدم وصول مطالبات خود مواجه است) بيمه‌گذار خواهد بود و با پرداخت حق بيمه، بيمه‌نامه براي او صادر خواهد شد، نه براي اعتبار گيرنده (كه دين برگردن اوست ) .

·بيمه‌نامه اعتباري، براي يك موضوع مشخص اعتباري يا فروش اقساطي و به صورت گروهي صادر مي‌شود؛ بيمه‌گذار نمي‌تواند به صورت گزينشي فقط برخي از اعتبارگيرندگان يا مشتريان خود را (كه بد حساب تلقي مي‌كند) تحت پوشش قرار دهد؛ طبق ضوابط بيمه اعتباري، كليه اعتبارگيرندگان، تحت پوشش قرار مي‌گيرند.

·تعداد اعتبار يا قرارداد فروش اقساطي كه تحت پوشش بيمه اعتباري قرار مي‌گيرند نبايد از 25 مورد در سال كمتر باشد.

·بيمه‌نامه اعتباري جايگزين وثيقه‌هاي ملكي يا مالي نمي‌شود، بلكه اخذ چنين وثيقه‌هايي يكي از شرايط صدور بيمه‌نامه اعتباري مي‌باشد.

· نرخ حق بيمه در اين نوع بيمه به عواملي نظير چگونگي اعتبارسنجي مشتريان توسط بيمه‌گذار، نوع وثيقه‌هاي اخذ شده و مدت بازپرداخت اعتبارات بستگي خواهد داشت.

 

·بيمه نفت و انرژي:

عمليات كشف، استخراج و توسعه منابع نفت و گاز در خشكي و دريا (بزرگترين فعاليت اقتصادي در ايران و منطقه خليج فارس و درياي خزر) مستلزم سرمايه‌گذاري‌هاي كلان، بهره‌گيري از نيروي انساني متخصص داخلي و خارجي و به‌كارگيري ماشين‌آلات و تجهيزات گران و پيچيده است كه در معرض ريسك‌هايي فراتر از ديگر كارهاي عمراني و صنعتي قرار دارند.

شركت بيمه سامان ريسك شركت‌هاي فعال در بخش انرژي از جمله سكوهاي نفتي، پالايشگاه‌هاي نفت و گاز، واحدهاي پتروشيمي، حمل اموال و تجهيزات، مقاطعه‌كاري، طراحي و نصب، حريق تجهيزات، زيان ناشي از توقف عمليات و ريسك‌هاي مرتبط با كاركنان داخلي و خارجي آنان را تحت پوشش قرار مي‌دهد.

شركت بيمه سامان با استفاده از طرح‌هاي شركت‌هاي بيمه‌اي معتبر در سطح جهان و در قالب بيمه‌نامه‌هاي استاندارد شركت‌هاي بيمه اتكايي براي فعاليت‌هاي بخش انرژي، با بهترين شرايط، مناسب‌ترين پوشش‌هاي بيمه‌اي را در بخش انرژي براي بيمه‌گذاران خود فراهم مي‌كند.

 

·بيمه هواپيما:

طي سي سال اخير صنعت هوانوردي چه در بخش مسافر و چه در بخش كالا از رشد چشمگيري در سطح جهان برخوردار بوده، به نحوي كه مسافرت هوايي از پديده‌اي لوكس و گران‌قيمت تبديل به امري عادي و رايج و به لحاظ اقتصادي مقرون به صرفه شده است. اين امر عليرغم سرمايه‌گذاري‌هاي هنگفت در بخش ايمن‌سازي هواپيماها و سيستم‌هاي ناوبري، افزايش تعداد حوادث هوايي در سطح جهان را در پي داشته است. در سال 2004 ميلادي 67 مورد حادثه هوايي رخ داده كه بالغ بر 570 ميليون دلار خسارت، در پي داشته است. اين آمار در مقايسه هزاران پروازي كه روزانه در سطح جهان صورت مي‌گيرد، نشان مي‌دهد كه اگرچه هنوز هواپيما ايمن‌ترين وسيله مسافرتي محسوب مي‌شود اما خسارتهاي هنگفت ناشي از هريك از حوادث ناگوار هوايي مي‌تواند براي شركت هواپيمايي جبران‌ناپذير باشد.

اين امر ضرورت ارائه پوشش‌هاي بيمه هواپيما و ساير وسايل نقليه پرنده را بيش از پيش آشکار کرده است .

شركت بيمه سامان پوشش بيمه هواپيما را براي انواع وسايل پرنده از قبيل هلي‌كوپتر، گلايدر، پاراگلايدر، هواپيماهاي كوچك و شخصي، انواع هواپيماهاي مسافربري و هواپيماهاي باربري عرضه مي‌نمايد.

اين نوع بيمه‌نامه برحسب درخواست بيمه‌گذار سه پوشش مشروحه ذيل را توأماً و يا بصورت انفرادي ارائه مي‌نمايد:

·بيمه بدنه هواپيما: كه خسارت جزئي به هر يك از اجزاي هواپيما و همچنين تلف‌شدن و خسارت كلي وارد به هواپيما از طريق اين پوشش قابل جبران است.

·بیمه حوادث سرنشين: اين بخش از بيمه‌نامه خسارت جاني وارد به مسافرين و خدمه پرواز را تا سقف تعهدات مندرج در بيمه‌نامه تحت پوشش قرار مي‌دهد.

·بيمه مسئوليت در قبال اشخاص ثالث: حوادث هوايي علاوه بر هواپيما و سرنشينان آن ممكن است خساراتي به اموال يا جان اشخاص ثالث وارد كند كه پوشش بيمه مسئوليت در قبال اشخاص ثالث، اين خسارتها را جبران مي‌كند.

لطفا برای دریافت اطلاعات بیشتر و تامین پوشش بیمه مورد نیاز خود، با کارشناسان ما تماس بگیرید. هدف ما جلب رضایت امروز و تامین رفاه بیشتر فردای شما است.

 

ارزش هایی که به آن معتقدیم بهترین الگو برای نیل به آرمان ، ماموریت و اهداف سازمانی ما است و این ارزش ها سر لوحه همه فعالیتهای ماست .

 

تماس با ما :

 

تلفن :   44246809                                            فکس:  44264204

پاسخگوی 24 ساعته :      09128801815                       09128801816

مدیریت :         نائینی 09124934696              کامران نیا 09122017131

تماس با ما

آدرس:تهران-سعادت آباد-میدان کاج
ابتدای سرو غربی-نبش خیابان مروارید
ساختمان مرواریدسعادت-طبقه اول واحد 7

 تلفن :            22090863 

فکس :            89780221
 
پیام کوتاه :     3000670221

ایمیل :     info@saman221.ir

شماره واتساپ واحد صدور:

                  09102458395